Home » Naprawa Siemensa C30 z uszkodzeniem oprogramowania

Naprawa Siemensa C30 z uszkodzeniem oprogramowania

Siemens C30 został wyprodukowany we współpracy z firmą BOSCH, dlatego jego obsługa oraz zawartość menu w niewielkim stopniu przypominają analogiczne elementy klasycznego Siemens'a takiego, jak c35 czy s35 - tu wszystko jest inaczej. Możliwe objawy telefonu z uszkodzonym oprogramowaniem to klasyczny napis na wyświetlaczu tj. Phone Failure. Najczęstsza przyczyna to źle usunięta blokada "SIM-LOCK". Kolejny objaw to włączający się telefon z kompletnym zanikiem kontrastu na wyświetlaczu, ostatnim objawem jest brak jakichkolwiek oznak działania.

    Potrzebne będą:
  • Kabel do Siemensa c30
  • Program repair bin generator
  • Program C30 service
  • Language pack v 1.01
Programy do pobrania:
Repair BIN generator
Siemens C30 service by PRO
Pakiet językowy PL do wersji v1.11.0

Uruchamiamy program C30 bin generator



W miejsce zer wpisujemy IMEI naszego telefonu np.:



Naciskamy "Generate repair.bin" . W katalogu, w którym znajduję program ukazuje się plik w formacie "bin" z naszym numerem IMEI w nazwie.

Uruchamiamy program C30 Service. Podłączamy telefon. Naciskamy Read Info i uruchamiamy telefon w celu sprawdzenia komunikacji z komputerem, w okienkach programu pokażą się dane dotyczące flash'a i wersji oprogramowania.



Następnie naciskamy przycisk 'Write All Flash' Otwiera się okno dialogowe a nam pozostaje załadować uprzednio wygenerowny plik bin.



Na żądanie programu właczamy telefon i tu czeka nas mała niespodzianka, ponieważ w zdecydowanej większości telefonów Siemens miga podświetlenie klawiatury i wyświetlacza podczas wgrywania oprogramowania - w Siemensie c30 tak nie jest. Jeżeli wszystko odbywa się prawidłowo, telefon zacznie wydawać z siebie dźwięk naśladujący tykanie.
Taki stan będzie się utrzymywał przez ok. 2 min kiedy pasek postępu dojdzie do końca, a program poprosi o wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem. Oznacza to iż proces został zakończony i nie pozostaje nam nic innego jak zastosować się do jego wskazówek. Po włożeniu baterii uruchamiamy telefon. Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo, telefon powinien się włączyć i być gotowy do działania.
Pozostaje jeszcze kwestia wgrania języka polskiego do menu, gdyż program 'Repair bin generator' nie generuje języka polskiego.
Jeszcze raz podłączamy wyłączony telefon i naciskamy "Read info", po odczytaniu danych naciskamy przycisk "Write Language" znowu otwiera się okno dialogowe, ale tym razem ładujemy plik 1.11.0pl.bin



Na żądanie programu uruchamiamy telefon. Telefon znowu zaczyna tykać, lecz przez zdecydownie krótszy okres czasu. Po zakończeniu operacji wkładamy kartę SIM i włączamy telefon. Telefon działa, ma polskie menu i jest pozbawiony blokady SIM-LOCK.